Revista

A apărut numărul patru al revistei „Dulce copilărie”!

revista-nr-4.pdf Descarcă revista „Dulce copilărie” nr. 4 în format PDF

De asemenea, puteți descărca fișierul în format flash de tip executabil dând clic alături. Descarcă „Dulce copilărie” nr. 4

A apărut al treilea număr al revistei „Dulce copilărie”!

Vizualizați revista pe www.shareswf.com

Descarcă „Dulce copilărie” nr. 3 în format PDF Descarcă „Dulce copilărie” nr. 3 în format PDF

De asemenea, puteți descărca fișierul în format flash de tip executabil dând clic alături. Descarcă „Dulce copilărie” nr. 3

A apărut al doilea număr al revistei „Dulce copilărie”!

Vizualizați revista pe www.shareswf.com

Descarcă „Dulce copilărie” nr. 2 în format PDF Descarcă „Dulce copilărie” nr. 2 în format PDF

De asemenea, puteți descărca fișierul în format flash de tip executabil dând clic alături. Descarcă „Dulce copilărie” nr. 2

A apărut primul număr din revista „Dulce copilărie”!

Vizualizați revista pe www.shareswf.com

Pentru o vizualizare mai bună folosiți butonul de fullscreen fullscreen și butoanele de zoom in/zoom out zoom.jpg.

Dulce copilărie nr. 1 Descarcă „Dulce copilărie" nr. 1 în format PDF

De asemenea, puteți descărca fișierul în format flash de tip executabil dând clic alături. Descarcă „Dulce copilărie” nr. 1

CELE MAI BUNE SERVICII PENTRU COPIII NOȘTRI!

Activitatea care se desfășoară în cadrul Școlii Gimnaziale, Școlii Primare Siretu și Grădiniței Lizuca este în conformitate cu programa de învățământ elaborată de Ministerul Educației din România.

Anul școlar începe la 1 Septembrie și se termină la 31 August.

Perioadele de vacanță:

• - 1 Iulie - 31 August (în această perioadă copiii pot beneficia de un program special de vară)
  • - Sărbătorile de Iarnă (aprox. 2 săptămâni, în funcție de calendarul de vacanță stabilit de Ministerul Educației)
  • Sărbătorile de Paști

Organizarea serbărilor:

• - Serbarea de Crăciun și Anul Nou
  • - Serbarea de Paște sau 8 Martie
  • - Serbarea de Sfârșit de an școlar (organizată la începutul verii)

Oferta noastră cuprinde:

• - Educație pentru sănătate
  • - Educație pentru știință - cunoașterea mediului, matematică, elemente de fizică și chimie
  • - Literatură pentru copii
  • - Educație psiho-motorie
  • - Educație muzicală
  • - Educație artistico-plastică

Calitatea pregătirii copiilor dumneavoastră este prioritatea noastră!

Limbile engleză și franceză sunt folosite permanent, însușirea acestora de către copii făcându-se progresiv sub atenta supraveghere a personalului calificat.

Experiența de formare a atâtor generații de tineri a arătat importanța oferirii unei educații cât mai complete. De aceea se suplimentează programa educațională cu activități extrașcolare care să completeze și să îmbogățească activitatea didactică:

- Educație remedială

- Școala de vară

- Club de lectură

- Școala părinților

- Cercul de pictură

- Clubul de dans, ș.a.

Proiecte în derulare în vacanța de vară 2012:

- Curs pentru părinți - Școala părinților; durata proiectului: iunie-iulie 2012; organizatori: director prof. Costea Virginia, prof. înv. primar Mihalcea Daniela, prof. înv. primar Antochi Claudia; parteneri: Primăria oraș Mărășești și Poliția oraș Mărășești.

- Copil ca tine sunt și eu - cursuri pentru copiii care întâmpină dificultăți de învățare; durata proiectului: iulie-august 2012; organizatori: director prof. Costea Virginia, prof. itinerant Popa Paula, prof. înv. primar Antochi Claudia, prof. înv. primar Panait Marcela, prof. înv. primar Asaftei Monica; partener: Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Elena Doamna Focșani.

Make a free website with emyspot.com - Report abuse